Zawód Dramatopisarz

„Zawód: dramatopisarz” to cykl rozmów, prowadzonych przez Agatę Dąbek, o warsztacie pisania. Dramatopisarze i dramaturdzy opowiadają o motywach wyboru profesji, swoim postrzeganiu literatury, teatru i ich wzajemnych relacji, a także samych siebie jako autorów. Zdradzają kulisy powstawania sztuk, mówią o własnych pasjach twórczych i inspiracjach. Omawiają również konkretne, charakterystyczne dla ich twórczości zabiegi i strategie, ilustrowane w druku cytatami z prac. Analizując z rozmówczynią swój proces pisania, wyjaśniają sposoby kreowania sensów i znaczeń, odsłaniają również drzemiący w nich potencjał oddziaływania na czytelników/widzów, którzy z biernych obserwatorów często przekształcają się prawowitych współtwórców ich tekstów. Wszystkie rozmowy publikowane będą na stronie www.dramatopisarze.pl..

BĘDĘ PISAŁA TAK, JAK PISZĘ

Rozmowa z Małgorzatą Sikorską-Miszczuk

Czytaj więcej

SILNA POTRZEBA DIALOGU

"Człowiek pojawia się u mnie zawsze, bo wszelkiego rodzaju problemy i polityka artykułują się przez jednostki i konkretne ludzkie zachowania. Od początku mnie uderzało, że historia, nazwijmy ją powszechną, jest przeważnie historią idei, mniej lub bardziej spektakularnych wydarzeń, które zupełnie pochłaniają jednostkowe życia." - mówi dramatopisarka Jolanta Janiczak w rozmowie z Agatą Dąbek

Czytaj więcej

SPRZECIW I UPÓR

Potencjał twórczy wyobraźni jako takiej fascynował mnie od zawsze, dlatego również dziś nieustannie dopuszczam ją do głosu, staję się sam dla siebie nieprzewidywalny - mówi Mateusz Pakuła Agacie Dąbek, zdradzając kulisy swojego warsztatu pisarskiego. To pierwsza z cyklu rozmów "Zawód: dramatopisarz".

Czytaj więcej

Kształcenie dramatopisarzy w Polsce

Nauka i doskonalenie warsztatu dramatopisarskiego w Polsce możliwe są w czterech głównych obszarach. 

Czytaj więcej

Polub nas na facebooku