Rekrutacja na warsztaty WROCŁAW. KAPSUŁA CZASU

Zuzanna Bućko oraz Szymon Bogacz zapraszają na autorskie warsztaty dramatopisarskie WROCŁAW. KAPSUŁA CZASU, które odbędą się w listopadzie we Wrocławiu. Zapisy trwają do 30 października

Warsztaty odbędą się w HART hostel&art w dwa kolejne weekendy listopada: 12, 13 oraz 19, 20. Prowadzący warsztaty za pomocą tytułowej kapsuły czasu przeniosą wyobraźnię uczestników w przeszłość oraz przyszłość trzech wrocławskich budynków. Początkujący dramatopisarze będą mieli za zadanie stworzyć krótkie etiudy dramatyczne inspirowane tym właśnie tematem.

A już 30 listopada zaprosimy wrocławian do interaktywnego spaceru między trzema miejscami, gdzie w formie przestrzennej instalacji prezentowane będą stworzone w trakcie warsztatów historie. Opowieści te, na zaledwie trzy godziny, pojawią się na ścianach budynków, przenosząc przypadkowych i nieprzypadkowych przechodniów w czasie.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, a ilość miejsc ograniczona. Na warsztaty zaprosimy od 5 do 10 uczestników, którzy zmierzą się z dawnymi i przyszłymi historiami Wrocławia w formie dramatycznej. By aplikować do projektu wystarczy więc przesłać do nas próbkę swojej twórczości (maks. 5 stron znormalizowanego tekstu A4 – może być to wybrany fragment większej całości) do dnia 30 października na adres: kapsulaczasu@wroclaw2016.pl

Czekamy na Wasze zgłoszenia!

Szymon Bogacz oraz Zuzanna Bućko przez trzy lata tworzyli dział literacki Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze. Obecnie związani z Teatrem Polskim w Bielsku-Białej. Od kilku lat współtworzą spektakle teatralne jako autorzy, dramaturdzy oraz współreżyserzy. Są to m.in. Karskiego historia nieprawdziwa (Teatr im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze) czy Nocami i dniami będę tęsknić a Tobą (Teatr Polski w Bielsku-Białej). Ich przedstawienia prezentowane są na licznych, polskich festiwalach teatralnych.

Projekt realizowany w ramach programu mikroGRANTY ESK 2016 Podziel się energią (Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016).

Wróć do listy

Polub nas na facebooku