„Granice" Julii Holewińskiej w ramach Talking About Borders

26 czerwca w Staatstheater Nurnberg Teatr Polski Bydgoszcz zaprezentuje spektakl „Granice”. Trwa festiwal Talking About Borders.

Projekt Talking About Borders (Rozmawiając ponad granicami) składa się z konkursu dramatopisarskiego i festiwalu teatralnego, którego realizatorem jest Państwowy Teatr w Norymberdze, a jego celem jest zapoznanie Europy Zachodniej z punktem widzenia piszących dla teatru autorów z krajów Europy Środkowej i Wschodniej. Jego inicjatorem i kierownikiem artystycznym jest Christian Papke, a dotychczasowe realizacje miały miejsce w Macedonii (2005), Serbii (2006), Chorwacji (2007), Bośni i Hercegowinie (2008), Albanii (2009), Bułgarii (2010), Rumunii (2011), na Ukrainie (2012), w Gruzji (2013) i w Armenii (2014).

W niedzielę 26 czerwca 2016 roku w Norymberdze zaprezentowany zostanie spektakl Teatru Polskiego im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy pt. "Granice" autorstwa Julii Holewińskiej w reżyserii Bartka Frąckowiaka. Koncepcja spektaklu oparta jest na "czteropoziomowym modelu kontroli dostępu", który stosuje unijna agencja Frontex w działaniach służących ochronie granic Unii Europejskiej.

Julia Holewińska "Granice". Reżyseria Bartek Frąckowiak. Choreografia, dramaturgia Iza Szostak. Scenografia, kostiumy Anna Maria Karczmarska. Muzyka Krzysztof Kaliski, Łukasz Maciej Szymborski. Światła Michał Głaszczka. Video Hanna Maciąg. Tekst listu dziadka Iza Szostak. Inspicjentka Hanna Gruszczyńska. Występują Mirosław Guzowski, Marta Malikowska, Jan Sobolewski, Iza Szostak, Izabela Warykiewicz.

Premiera spektaklu odbyła się 27 lutego 2016 roku w Teatrze Polskim w Bydgoszczy. 

Wróć do listy

Polub nas na facebooku