Wydarzenia

Debata „Czego potrzebujesz, dramatopisarzu?” w ramach przeglądu Nówka Sztuka

17 października o godz. 19:30 w Instytucie Teatralnym odbędzie się poprzedzona preludium muzycznym Zygmunta Krauzego debata „Czego potrzebujesz, dramatopisarzu?” na zakończenie przeglądu „Nówka Sztuka. Dramaty Współczesnej Polski”, który od 14 października trwa na warszawskich scenach.  

Czytaj więcej

Seminarium „Pankowski: prawdziwe i wiarygodne” w Instytucie Teatralnym

4 października o godzinie 12.00, w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie (ul. Jazdów 1) odbędzie się kolejne seminarium interdyscyplinarne z cyklu „Dramat Polski. Reaktywacja” poświęcone dramaturgii Mariana Pankowskiego.

Czytaj więcej

Spotkanie młodych dramatopisarzy Interplay Europe

W dniach 27 czerwca - 2 lipca w Göteborgu i Ljungskile w Szwecji odbył się festiwal młodych dramatopisarzy Interplay Europe, na który zaproszeni zostali reprezentanci z Polski: Adam Biernacki, Karolina I. Kaleta i Neli Khachatryan.

Czytaj więcej

„Granice" Julii Holewińskiej w ramach Talking About Borders

26 czerwca w Staatstheater Nurnberg Teatr Polski Bydgoszcz zaprezentuje spektakl „Granice”. Trwa festiwal Talking About Borders.

Czytaj więcej

Jolanta Janiczak z Gdyńską Nagrodą Dramaturgiczną

29 maja 2015 Kapituła Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej nagrodę główną dziewiątej edycji GND, w wysokości 50 tysięcy złotych, postanowiła przyznać Jolancie Janiczak za sztukę "Sprawa Gorgonowej".

Czytaj więcej

Porozmawiajmy o granicach. Z kulturą na marginesie

11 kwietnia 2016 w Instytucie Teatralnym odbyła się debata „Porozmawiajmy o granicach. Z kulturą na marginesie”, dla której impulsem był ogłoszony przez Teatr w Norymberdze konkurs dramatopisarski dla polskich autorów Talking About Borders.

Czytaj więcej

Człowiek dramatopisarzy – spotkanie z Emilem Lansmanem w Instytucie Teatralnym

26 marca 2014 o g. 18:00 w Instytucie Teatralnym odbyło się spotkanie z Emilem Lansmanem, belgijskim wydawcą i animatorem życia teatralnego.

Czytaj więcej

Strony

Polub nas na facebooku

Poradnik prawny

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, dowiedz się, jak negocjować stawki i jak chronić prawa autorów.
„Jak chronić prawa autorów?” – spotkanie z udziałem Jolandy Herradi, Antoinette Rychner i Jana Nowaka.
Prowadzenie: Joanna Biernacka, Instytut Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego

Czytaj więcej