Małgorzata Sikorska-Miszczuk i Malina Prześluga laureatkami 22. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej

27 czerwca 2016 w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego odbyło się ogłoszenie i wręczenie nagród 22. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Wśród laureatów znalazły się członkinie Stowarzyszenia: Małgorzata Sikorska-Miszczuk i Malina Prześluga.

W tym roku po raz drugi swoje nagrody – dla autorów najlepszych tekstów w Konkursie – wręczyła Komisja Artystyczna (w składzie: Jacek Sieradzki – przewodniczący, Ewa Hevelke, Andrzej Lis, Zofia Smolarska, Szymon Spichalski, Izabela Szymańska, Katarzyna Waligóra), która wcześniej wskazała finałowe spektakle. Trafiły one do Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk za tekst „Burmistrz” i Maliny Prześlugi za tekst „Smoki” (obie nagrody po 10 tys. zł), a Weronikę Murek uznano za autorkę najciekawszego dramatopisarskiego debiutu („Sztuka mięsa”, nagroda w wysokości 5 tys. zł).

Po obejrzeniu 12 spektakli, które zakwalifikowały się do finału Konkursu, jury w składzie: Kalina Zalewska (przewodnicząca), Małgorzata Bogajewska, Konrad Dworakowski, Jarosław Gajewski oraz Rafał Węgrzyniak, zdecydowało o przyznaniu I Nagrody w wysokości 40 tys. zł TR Warszawa za spektakl „Holzwege” Marty Sokołowskiej w reżyserii Katarzyny Kalwat. Do Teatru im. Wilama Horzycy trafiła II Nagroda w wysokości 30 tys. zł – za „Nieskończoną historię” Artura Pałygi w reżyserii Małgorzaty Warsickiej. Obie nagrody przeznaczone zostaną na realizację kolejnego spektaklu polskiej sztuki współczesnej w sezonie teatralnym 2016/2017.

Wróć do listy